Kā garšas tiek veidotas?

Kā The Flaovor Apprentice ir izstrādājis vairāk nekā 250 dažādas garšas? Garšas izstrādes process no sākuma līdz beigām ir garš, bet diezgan vienkāršs.

Garšas, tāpat kā smaržas, parasti veido vairāki slāņi: virsējais, vidējais un bāzes toņi. Vairums garšu sajaukumi tiek izmantoti, arī veidojot aromātus. Iedomājies, ka aromatizētājs ir kā tavas pārtikas parfīms. Pēdējā laikā arvien populārāki ir kļuvuši gurmē aromāti, kas ir ļoti paplašinājuši garšu izvēli.

Garšas var veidot no esencēm, ekstraktiem vai tīriem garšu savienojumiem, bet to pagatavošanas metode vienmēr ir vienāda. Piemēram, kolas garša tiek pagatavota no šādām sastāvdaļām:

  • viena citrona sula un smalki samalta miza
  • viena laima sula un smalki samalta miza
  • divu apelsīnu sula un smalki samalta miza
  • trīs lielas kanēļa standziņas, salauztas mazos gabaliņos
  • divas ēdamkarotes žāvētas rūgta apelsīna mizas
  • ¼ ēdamkarotes smalki samaltu krustnagliņu
  • ½ ¼ ēdamkarotes vaniļas ekstrakta

Šajā receptē citrusaugļi veido virsējo slāni un garšas toni. Vieglās laima, citrona un apelsīna molekulas, piemēram, limonēns, alfa/beta pinēns, mircēns un linalols ir tie, kas tiek sagaršoti vispirms. Vidējo slāni veido kanēlis un citas garšvielas, bet vaniļa veido silti karamelīgo bāzes toni. Dzerot kolu, tu visticamāk šīs garšas atsevišķi nesajūti. Tās drīzāk nemanāmi sajaucas vienā un ir dīvaini uzzināt, ka kolā slēpjas tik daudz pazīstamu garšu. Šāda ir garšu radīšanas maģija un tādēļ šis process ir tik garš.

Garšas radīšanas sākumpunkts ir vīzija par gala produktu, kas var sastāvēt no vienas trīssimt garšas daļiņām. Mūsu laboratorijā ir simtiem dažādu garšu molekulu. Sākot ar pamatgaršām līdz fināla garšai (nedaudz testējot un arī brīžiem kļūdoties), spējam saviem klientiem piedāvāt garšīgu pieredzi.